top of page

Розчини для контактних лінз

Рідина для контактних лінз, зображення

    Щоб забезпечити комфорт для очей, у разі використання сучасних засобів корекції зору планової заміни застосовують рідину для контактних лінз. Вона створює оптимальні умови зберігання та очищення оптичних виробів.

    Правильно підібрати та купити розчин для контактних лінз – значить забезпечити зручність носіння та здоров'я очей. Поганий догляд та недотримання гігієни суттєво знижують термін служби МКЛ.

    Навіщо потрібні розчини для очищення контактних лінз

    Якщо ви вибрали одноденні вироби, то потреба у таких засобах відсутня – використовували, потім викинули. Але за додатковий комфорт в оптиці доведеться залишити більшу суму. Економні люди

   

воліють використовувати двотижневі, місячні та квартальні засоби корекції зору.

 

    Деякі пацієнти вважають, що їх достатньо промити проточною водою. Це велика помилка. Істотно підвищується ризик виникнення алергічних реакцій та бактеріальних інфекцій.

 

    Основні функції засобів догляду за КЛ:

1. Зволожуюча: коригувальні лінзи на 60-80 відсотків складаються із води. За відсутності рідини лінзи швидко стають непридатними: втрачається еластичність і чіткість огляду через помутніння.

2. Антибактеріальна: на поверхні виробів поліпшення зору планової заміни з часом утворюється живильне середовище для розмноження патогенних організмів. Діючі речовини рідин для контактних лінз, купити їх  можна в будь-якій оптиці, дозволяють позбутися бактерій і мікробів.

3. Очищаюча: з офтальмологічних засобів корекції зору видаляються 2 основні види забруднень, які знижують оптичні властивості:

  • Органічні - відкладення білкового та ліпідного характеру;

  • Забруднення із зовнішнього середовища – пил, частки косметичних засобів.

4. Змащувальна: відгуки про розчин для контактних лінз кажуть, що він забезпечує легку посадку та гарне ковзання виробів на оці.

    Зберегти форму, прозорість та споживчі якості МКЛ можуть тільки у спеціалізованих засобах: у воді вони згодом набухають, а фізрозчин зберігається дуже короткий час.

 Розчин для контактних лінз: основні види

 

    Засоби очищення та зберігання застосовуються залежно від специфіки коригувальних виробів, необхідного результату та індивідуальних особливостей організму пацієнта. До основних різновидів розчинів для контактних лінз, ціна на які варіюється в залежності від призначення та виробника, відносять:

  • Багатофункціональні: дозволяють одночасно поєднати очищення, зволоження, зберігання та дезінфекція. Завдяки цьому є найпопулярнішими розчинами у світі. Поряд із водно-соляними, близькі за складом до слізної рідини. Містять спеціальні присадки: сурфактанти, кондиціонери та дезінфектори.

  • Водно-сольова рідина для зберігання контактних лінз: доступні та простий засіб для догляду за КЛ. Відмінно переносяться органами зору, не викликає алергічних реакцій та зберігає бюджет.

  • Ензимні або ферментні: видаляють забруднення від зовнішнього середовища, мікроорганізми, жирові та білкові відкладення. Використовуються раз на кілька днів. Зазвичай мають таблетовану форму.

  • Пероксидні системи: переважно це розчини для жорстких контактних лінз. Придбати можливо в будь-якій аптеці. Основна діюча речовина – перекис водню. Відмінно очищають та дезінфікують. Після застосування вимагають обов'язкового «гасіння» агресивного середовища. Можуть викликати опіки та подразнення очей.

 

    При виборі обов'язково звертайте увагу на сумісність рідини із матеріалом лінзи.

Які розчини для зберігання контактних лінз вибрати

    Ми пропонуємо найширший вибір засобів з догляду та зберігання коригувальних інструментів. У лінійці можна знайти:

  • БіоТру та РеНу від Бауш енд Ломб;

  • Аква Софт  та Альвера від Авізор;

  • Hy-Care від КуперВіжн;

  • Опті-Фрі від Алкон та багато інших.

Розчин для лінз, фото

 

    Якщо ви ще не визначилися з вибором типу рідини для догляду, то наші фахівці із задоволенням дадуть відповідь на питання і допоможуть вибрати той засіб, який підійде саме вам.

bottom of page