top of page

Астигматичні контактні лінзи

Торичні контактні лінзи, зображення

   

     Торичні лінзи використовують рідше, ніж інші з двох причин:

1. Не знають, що такі лінзи взагалі існують, тому що чули тільки про сферичні (дальнозоркість-близорукість), а на практиці за низького зору користуються лише окулярами.

2. Підбір торичних лінз зовсім не швидка справа і не терпить приблизності. Потрібна допомога офтальмолога-контактиста.

    Торичні лінзи допомагають сфокусувати погляд на одній точці, полегшують стан хворого, а при ідеальному доборі позбавляють такого частого явища, як астигматизм.

    Астигматизм проявляється у розпливчастому баченні, двоїнні, спотворенні предметів. Фізично люди зазнають періодичного головного болю і страждають від різі в очах.

    Причина у дефекті рогівки чи кришталика. Явище насправді поширене, але у молодому віці організм сам шукає можливості зорової адаптації. А у літньому всі проблеми відразу виявляються.

    Деякі відмовляються носити окуляри та звикають до постійно розмитої та спотвореної картинки. З астигматизмом, звичайно, жити можна, якщо професійна діяльність не потребує напруження очей та гострого зору. Тільки з часом проблем буде більше, і зір падатиме.

  

Кому допоможуть торичні контактні лінзи?

 

    Окуляри підтримують зір, але у випадку з астигматизмом дбайливіше і точніше діють лінзи. Чому? Відстань між кришталиком і окулярами не дає скоригувати зір вдало, як це робить лінза.

    Існує і вроджений астигматизм, якщо він не завдає шкоди (до 0,5 діоптрій), його не лікують. ​

 

     Щоб інформація знайшла зацікавленого читача, почнемо з головного: кому потрібні торичні лінзи? Їх ще називають астигматичними чи циліндричними за формою. ​

 

     Купити торичні лінзи лікарі-офтальмологи рекомендують:

 • хворим після перенесених операцій на рогівці ока;

 • тим, у кого виявлено захворювання рогівки;

 • пацієнтам, у яких виявлено астигматизм від 0,75 до 3 діоптрій;

 • пацієнтам до та після операції з видалення катаракти.

Як працює астигматична лінза?

    Контактна лінза має різні оптичні сили: фокус і чітку видимість, тому вона потовщена знизу і більш тонка зверху. За рахунок такої незвичайної форми вона щільно прилягає до рогівки.

    Наш мозок через око отримує інформацію. Якщо є дефект кришталика, то ми бачимо світ у спотвореному вигляді. Відстані стають більшими або меншими, ніж вони є, а прямі лінії - кривими.

    Відомий випадок звернення до окуліста жінки похилого віку, яка була частим гостем у травматолога. Вона ставила ногу на сходинку і падала, бо не вгадувала з краєм. Вона отримала опік, коли наливала окріп собі в кухоль - виявляється, лила повз, на стіл.

     Якщо просто, то контактна лінза при астигматизмі відрізняється особливою формою, яка перпендикулярно збігається з дефектом кришталика. Зрівнюючи та врівноважуючи один одного, вони видають правильну картинку.

Чи всі астигматичні лінзи однакові?

     Вони відрізняються за конструкцією, за режимом носіння, за відтінком, за матеріалом і є навіть мультифокальні для корекції вікової далекозорості.

    Почнемо з того, що сферична лінза може змінювати своє становище, крутитись і на зір це не позначиться. У торичної ж - правильне становище дорівнює правильній роботі.

    Тому лінзи за механізмом утримання у постійному становищі розрізняються:

 • призматичний баласт, це як у призми - розширення внизу. Це утримує лінзу, але за зміни положення тіла вона може зміщуватися;

 • відсікання, цією стороною кріпиться до нижнього віку та утримується;

 • перібалласт, витонченими краями вона утримується нижнім та верхнім віком;

 • зміна поверхні - найскладніший, але дієвий спосіб.

    За матеріалом бувають гідрогелеві та особливо комфортні - силікон-гідрогелеві.

    Вибір лінз для астигматизму залежить від того, як довго ви захочете їх носити:

 1. Одноденні – найкомфортніші;

 2. Двотижневі вимагають догляду, спеціальних засобів зберігання, які ми підберемо у нашому інтернет-магазині;

 3. 30-денні - для любителів не морочитися і носити не знімаючи.

     Підбір торичних лінз повинен робити спеціаліст офтальмолог, а вже потім, за його рекомендаціями, ми підберемо будь-які лінзи, які вам сподобаються.

    Повернути в життя фарби та чіткі лінії дійсно варто спробувати, судіть самі: сучасні м'які контактні лінзи можуть скоригувати астигматизм до 2, 3 і навіть 4 діоптрій!

Торичні лінзи при астигматизмі
bottom of page